<< Lotto 1000 - Pio IV ...   Lotto 1002 - Pio V ... >>

Lotto 1001 - Asta Numismatica 62

Pio V (1566-1572) Bologna – Scudo d’oro – Munt. 46 AU (g 3,31) RR

Grading/Stato: BB+/qSPL

Stato lotto:

SESSIONE 1 (Lotti 1-975)

SESSIONE 2 (Lotti 976-1233)

SESSIONE 3 (Lotti 1234-1721)